Във второто българско дерби за деня в Еврохолд Балканска лига лидерът в НБЛ Левски победи гостуващия Спартак Плевен и запази първата си позиция в Група "В", съобщава bulgarianbasket.com.

Левскарите имаха проблеми до 15-ата минута, когато поведоха за първи път, но до края наложиха надмощие и не оставиха съмнение кой е по-добър. Домакините победиха със 113-82 и записаха шестия си успех в турнира, докато Спартак е с 2 победи и 6 загуби трудно ще успее да се пребори за 4-то място и да продължи на четвъртфинал.

Най-силният си мач за сезона изигра Асен Великов. Той стана най-резултатен за победителите с 21 точки, а освен това взе 8 борби и направи 4 завършващи подавания. Други трима играчи на Левски вкараха по 17 точки - Боби Фрейзър, Стефан Георгиев и Гьорги Чековски.

За гостите от Плевен с 22 точки и 5 борби приключи Джо Кенърли. Тодор Тодоров добави 13 точки и 7 борби, а също 13 точки вкара и Росен Софрониев.

В предпоследния си мач от груповата фаза Левски ще гостува на Морнар на 23 февруари, докато следващата сряда Спартак ще посрещне Фени Индустри в Плевен.