Тимът на Левски победи Рилски спортист със 75:73 в двубой от Балканската лига и записа трета поредна победа в турнира. Така "сините" вече има три победи и три загуби. В същото време гостите от Самоков са с четири успеха и две поражения. За разлика от Левски, Риски спортист вече си осигури участие в следващата фаза на турнира.

Най-резултатен за победителите тази вечер беше Стефан Георгиев - Торо с 23 точки.  Дуейн Мортън и Станислав Славейков добавиха по 16 за успеха на състава на Константин Папазов.

За Рилски Драгослав Папич вкара 19 точки и овладя 6 борби, докато Травис Питърсън завърши с 16 точки и 12 борби.

Двубоят започна равностойно, като след първите 10 минути Рилецо водеше минимално с 21:20. Втората част започна добре за Левски и две минути след началото на втората четвърт Левски излезе напред за 26:24 след кош на Стефан Георгиев. До полувремето обаче "скиорите" показаха, че са сериозен тим и успяха да поведат за 41:35 след 20 минути игра.

След почивката момчетата на Тити Папазов се разиграха и успяха да изравнят резултата в края на третия период за 60:60.

Последната част отново започна с предимство за Рилски спортист и гостите  излязоха напред за 65:62 след кош на американския център Травис Питърсън. Последва обрат и три минути преди финалната сирена "сините" водеха със 72:68 след тройка на Дуейн мортън.

Гостите обаче не се предадоха и след два успешни наказателни удари на Иван Лилов намалиха на 70:72. Последва кош на, след който резултатът стана 74:70.

Рилски спортист не се предаде и 0:41 минути преди края след тройка на Миркович, разликата бе сведена до само 1 точки - 74:73. До края драмата бе пълна, като първо Папич не успя да вкара от зоната за три точки. Това принуди Иван Лилов да извърши нарушение срещу Златин Георгиев. Голди бе точен на само при единия от двата си изстрела от фауллинията за крайното 75:73.