Инфарктни победи записаха българските представители в Балканската лига Левски и Рилски спортист. „Сините" надделяха сът 75:73 като гости на черногорския Улцин. Рилецо пък също удари тим от Черна гора, побеждавайки Морнар с 87:76.

Столичани бяха абсолютни фаворити срещу Улцин, но сами си направиха мача труден.   На почивката Левски водеше с убедителното 45:33. Тогава обаче си помислиха, че вече са спечелили мача и бяха наказани за това. Черногорците стабилизираха играта си, докато българите правеха безумни грешки и така малко повече от 2 минути до края резултатът бе 70:68. В крайна сметка обаче Левски успя да спечели третата си поредна победа в Лигата.

Рилски спортист също записа много драматична победа. Самоковци надиграха Морнар, след като губеха през почти цялото време. Те успяха да стигнат до изравняване (68:68) едва в началото на последната четвърт. Щурмът на Рилецо се увенча с пълен успех в края, когато бе натрупана и добра точкова разлика.