Турският гранд Фенербахче се класира за финалната четворка в баскетболната Евролигата след домакинска победа над Панатинайкос с 79:61. Така отборът от азиатската част на Истанбул ще се опита да вземе реванш от московския ЦСКА за загубата си на финала през миналата година.

Гърците от Панатинайкос се класираха на четвърто място през редовния сезон и имаха домакинско предимство в серията, но загубиха първите два мача през миналата седмица. „Фенерите" водеха на почивката с 36:30 и успяваха да поддържат и увеличават разликата до края.

ЦСКА (Москва) ще защитава титлата си във финалната четворка

Руснаците победиха трудно в столицата на Баския

Възпитаниците на Желко Обрадович играха много стабилно, като шест от тях вкараха по повече от 10 точки. Боби Диксън беше най-резултатен с 13 точки. За гостите от Атина друг американец КейСи Ривърс записа 16 точки.

Фенербахче ще се опита да грабне най-високото европейско клубно отличие от другата страна на Босфора, където в зала Синан Ердем Дому от 19-ти до 21-ви май ще се проведе финалната четворка.

„Фенерите" ще играят на полуфинал с победителя от двубоя Реал Мадрид - Дарушафака, където резултатът е 1-1 победи. Много е възможно в турския мегаполис през май да играят три „домакински" отбора - Фенербахче, Дарушафака и Анадолу Ефес.