Баскетболистите на „Евроинс-Черно море" бяха победени с 87:68 (25:20, 21:25, 17:18, 24:5) от румънския „Газ-Метан" във втория си мач от Балканската баскетболна лига, предаде ole-bg. Възпитаниците на Даниел Димитров стояха равностойно на терена до последната четвъртина, в която бяха тотално разгромени от своя съперник с 24:5.

След успеха над „Металац" (Валево) с 85:73 в първия кръг варненци заминаха за северната ни съседка с амбиции за втора победа и се вкопчиха в здрава битка срещу домакините. Първата четвъртина завърши при резултат 25:20 за „Газ-Метан", а на полувремето „моряците" стопиха пасива до само една точка - 46:45 в полза на румънците. След изключително равностойна трета четвъртина варненци стигнаха до равенството (637:63), за да се стигне до последните десет минути, когато домакините тотално доминираха.

За „Черно море" най-резултатен отново, както и в последния мач срещу „Черноморец" (Бургас), бе американецът Ерик Уеб. Плеймейкърът завърши с 21 точки, 6 асистенции и 5 борби, като вкара три тройки от седем опита. Крум Дойчинов се отличи с 14 точки и 7 борби, Александър Янев направи силен мач със своите 13 точки и 8 борби, а Васил Кьосев вкара 11 точки. Последният, който записа актив, е Павел Веселовс с 4.

В следващия кръг от турнира „Евроинс-Черно море" гостува на „Рилски спортист". Двубоят в Самоков е на 18 ноември.