В мач без значение за класиране за следващата фаза на Еврохолд Балканска лига по баскетбол Евроинс Черно море победи черногорския Ловчен със 77:71 (15:19, 19:19, 25:18, 18:15). Двата отбора вече си бяха осигурили участие на четвъртфиналите преди двубоя днес.

В началото на срещата в играта на двата отбора имаше много брак, но все пак домакините успяха да поведат в резултата с 5:2. Гостите успяха да изравнят резултата при 7:7, а след още две изравнявания поведоха с 15:11. Играчите на черногорския отбор взеха първата част с 19:15.

След 4 минути игра през втората част, грешките в играта на домакините позволи на баскетболистите на гостите да увеличат преднината си на 8 точки при 29:21. На почивката гостите водеха с 4 точки - 38:34.

След малко повече от 3 минути игра след почивката домакините намалиха пасива си до 1 точка - 43:44. Грешките в играта на домакините отново позволиха на Ловчен да поведе със 7 точки - 55:48. 41 секунди преди края на частта домакините успяха да поведат отново при 57:56, а с кош на Хрисимир Димитров със сирената преди последната част резултата бе 59:56 за Черно море.През последната четвърт домакините много трудно удържаха аванса си и успяха да вземат срещата. Двата отбора завършиха участието си в група А от турнира с по 13 точки.

Последната среща от тази група е утре между сръбския Металац и Работнички от Македония