Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, загуби при гостуването си на Анадолу Ефес с 69:88 (25:23, 19:21, 22:24, 3:20) в среща от десетия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Поражението в Истанбул е второ поредно за Олимпиакос, който е с актив 6-4 на шесто място във временното класиране преди изиграването на всички мачове от кръга. Защитаващият титлата си от миналия сезон Анадолу Ефес постигна втора поредна победа и с 4 успеха от 10 двубоя излезе на 11-а позиция.

Георги Глушков бе преизбран за президент на родния баскетбол

Това стана днес на редовното Отчетно Изборно Общо събрание на федерацията в зала "Триадица"

Александър Везенков изигра силен мач за Олимпиакос и записа личен рекорд за сезона в Евролигата, завършвайки със 17 точки, 8 борби и 3 асистенции за 30 минути на терена. Той беше и най-резултатен за своя отбор.

За Анадолу Ефес най-полезен беше французинът Родриг Бобоа с 29 точки и 5 борби.

Двубоят бе много оспорван до последната четвърт, когато домакините пречупиха съперника. Те водеха само с 2 точки - 68:66 след третата част, но в четвъртата започнаха със серия от 11:0, а баскетболистите на Олимпиакос не успяха да отбележат кош от игра цели 7 минути и вкараха само 3 точки за цялата четвърт.

В следващия кръг Везенков и съотборниците му приемат израелския Макаби Тел Авив на 19 ноември, а Анадолу Ефес е домакин на Монако.