Берое (Стара Загора) допусна втора загуба в група А на Балканската лига. При гостуването си на Куманово старозагорци отстъпиха със 72:82.

Мачът предложи равностойна борба през първите три части. Домакините нанесоха своя удар през четвъртата част, когато след серия 7:0 си осигуриха комфортен аванс, който удържаха до края.

Силно включване след почивката направи любимецът на българската публика Димитър Караджовски, познат у нас от изявите си с Рилски спортист. Той взе 8 борби за Куманово, от които 7 в защита, и се оказа сериозно препятствие за американците в Берое.

Най-резултатен за заралии бе Шейн Гибсън с 19 точки, като той добави и 5 борби и 3 асистенции. Арън Джоунс прибави 17 точки, а Оумари Гудул наниза 12. Мариян Янески с 26 точки и 9 борби, както и Александър Костоски с 20 точки вкараха повече от половината за домакините.

Берое продължава участието си в турнира с актив от три победи и две загуби. За Куманово това беше четвърта победа в четири мача, след която оглавява еднолично групата.

Следващият мач на Берое в групата е на 6 декември, когато в Стара Загора ще гостува сериозния състав на Кожув (Гевгелия).