След пет поредни победи, отборът на Берое (Стара Загора) допусна първата си загуба в женската Адриатическа лига. В среща от 6-ия кръг на груповата фаза старозагорки отстъпиха при гостуването си на словенския Триглав с 57:64.

Първото полувреме на мача предложи равностойна игра. След непрекъсната размяна на водачеството българките се оттеглиха на почивката с аванс от 1 точка.

Триглав започна второто полувреме със серия от 10:0 натрупа двуцифрена преднина - 56:46. Берое успя да намали разликата само до 5 точки при 2 минути до края, но нямаше сили за нещо повече.

За Берое Моник Рийд записа 20 точки, 11 борби и 5 асистенции, а с 11 плюс 8 и 6 се включи Моник Рийд.

За Триглав Ребека Аврамович вкара 20 точки, а Жива Здолшек се включи с 18.

Въпреки загубата, Берое запазва първото място в групата с актив 5 победи и 1 загуба. Днешният му съперник излезе втори с актив 4-3.

В следващия кръг Берое посреща Плейоф Хепи, който е на 4-о място с 3 победи и 2 загуби.