Изиграха се последните четири двубоя от 13-тия кръг в Евролигата. Вече са известни седем от четвърфиналистите, които ще продължат в елиминационната фаза.

В група F, в един от най-зрелищните двубои, баските от Лаборал Куча пред 14,000 зрители показаха достойно поведение и победиха Реал  с 89:88. Мадридчани водеха на почивката с 46:36, но в третата част бяха застигнати.

Последните секунди бяха много драматични, но домакините се оказаха с по-здрави нерви. Майк Джеймс вкара 27т., а Йоанис Борусис 25 т. Герой на двубоя стана Дейвис Бертанс, вкарвайки тройка 2.3 сек. преди края. Гостите бяха повели с 86:88 пет секунди преди сирената и вече се виждаха победители.   Серхио Родиргес отбеляза най-много точки за Реал-18.

В последната среща испанците в пряк двубой с Химки ще определят съперника на Фенербахче в четвъртфиналите. Има една теоретична възможност Реал да отпадне и при победа. Необходимо е в последните двубои Лаборал Куча да победи Броуз Баскет, Жалгирис да се наложи над Барселона и Олимпиакос над ЦСКА Москва. В този случай Олимпиакос ще продължи напред.

В дербито на бившия Съветски съюз, ЦСКА Москва победи стария си съперник Жалгирис с 100:86. Макар и последни в класирането, литовците оказаха съпротива. Резултатът на почивката беше 47:48 за гостите. Нандо де Коло отбеляза 26т. за московчани. А за Жалгирис най-резултатен бе Оливър Ханлан с 15т.

В Група Е Фенербахче победи съгражданите си от Анадолу Ефес с 90:86 в двубой без значение за тях, но от своя страна елиминирал съперника. Преди последната четвърт "фенерите" водеха със 16т. и за малко не допуснаха обрат. Последните секунди бяха едно продължително изпълнение на наказателни удари.

Този резултат осигури класиране на Цървена Звезда за сметка на Анадолу Ефес. Сърбите имат една победа повече от турците и по-добри показатели в преките двубои.

Във втората среща Панатинайкос с лекота победи загребския Цедевита с 76:60. Гърците изковаха победата още в първата четвърт, когато поведоха с 20:5. Джеймс Гист отбеляза 15т. за атиняни, а за хърватите Марко Арапович бе най-точен с 11т. Елините ще спорят с Локомотив Кубан за второто място в последните срещи. Засега руснаците са с по-добри показатели.