Барселона се реваншира за загубата си от Локомотив Кубан преди два дена с убедителна победа като гост с резултат 66-92. Тогава, както Топ Спорт съобщи, каталунците загубиха след като не вкараха кош в последните четири минути.

Снощи в залата в Краснодар имаше само един отбор. Единствено в края на първата четвърт домакините за момент поведоха с 19-18. Но резултатът бързо стана 19-24. Полувремето завърши при 31-48. А след третата третина разликата беше още по-голяма 49-71.

Разликата от 26 точки при победа на гостуващия тим е втората най-голяма в историята на лигата. Герой на мача стана Хуан Карлос Наваро, който изигра своя мач № 300 в Евролигата.  Наваро отбеляза 18 точки. Томас Саторански и Стратос Перпероглу добавиха по 13. Малкълм Делейни беше най-резултатен за Локомотив с 19т. Антъни Рандолф вкара 17т., а Сергей Бъков 12т,

Българинът Александър Везенков игра 28 секунди и не успа да отбележи кош.

Следващите две срещи от серията ще се играят в Барселона. Сега вече испанския гранд има преимущество в серията, която се играе до три победи.

Баските от Лаборал Куча успяха в драматичен мач да се наложат над Панатинайкос с 82:78 след пет минутно продължение. Резултатът в серията стана 2-0 преди срещите в Атина следващата седмица.

Домакините не можеха да разчитат на няколко основни играчи и преди всичко на великолепния защитник Адам Ханга. Треньорът Велимир Перасович използва почти през цялото време само 6 играча.  Въпреки всичко, Лаборал водеше на полувремето с две точки, а в четвъртата част разликата нарастна на 10 точки. Гостите не се отказаха и успяха да изравнят с тройка на Димитрис Диамантидис и да вкарат мача в продължение, Всичко се реши 10 секунди преди края на продължението, когато Мирослав Радулица пропусна от удобна позиция,

Дариус Адамс завърши с 24 точки за победителите. Бертранс добави 15т., Боурусис вкара 14т. За Панатинайкос, Майк Джеймс завърши с 13т. и Ким Тили с 10т.  Гостите имаха пълно превъзходство в борбата под коша и записаха 51 борби срещу 39 за домакините.