Барселона направи решителна крачка за класиране на четвъртфинала на Евролигата. Каталунците се справиха с Броуз Баскет с 75:57. Срещата се реши във втората четвърт спечелена с 25:11. Докрая на двубоя домакините се успокоиха и поддържаха комфортна разлика. В последната среща Барселона гостува на аутсайдера Жалгирис и има по-добри показатели срещу всеки един от преките си конкуренти,

Най-резултатен за победителите бе Алекс Абринес с 13т. Джъстин Долман и Анте Томич отбелязаха по 12т. За гостите Брадли Уенемейкър записа 16т. Александър Везенков игра 2:31 мин., но не съумя да се разпише.

Двата руски отбора продължиха доброто си представяне. Осигурилият си място на четвъртфиналите Локомотив Кубан, победи с 81:60 Уникаха Малага. Дилейни, Рандолф и Дженинг записаха по 15т.

В пряк двубой за попадане сред първите осем Химки наказа Олимпиакос с 98:66 и запази своите шансове да продължи. Все пак баскетболистите от Подмосковието трябва да се потрудят много, за да победят в последната си среща Реал в Мадрид.

В битката на аутсайдерите Дарушафака победи в Белград Цървена Звезда с 80:61. И двата отбора вече отпаднаха от надпреварата.

Днес ще бъдат изиграни нови четири мача от 13-тия кръг на втората групова фаза.