Баскетболният отбор на Барселона продължава без загуба участието си в група "Е" на Евролигата. В мач от 7-ия кръг "каталунците" се наложиха над сънародниците си от Лаборал Куча с 80:68 (27:17, 6:14, 26:18, 21:19).

Най-добър за победителите бе Анте Томич, който отбеляза рекордните в кариерата си 24 точки. "Блаугранас" поведоха с двуцифрена разлика още в първата четвърт, но Фернандо Сан Еметерио върна Лаборал в мача до почивката, когато разликата беше съкратена на само две точки. Хуан Карлос Наваро и Еразем Лорбек обаче се развихриха след почивката и помогнаха на Барса да стигне до успеха.

В очакваното с огромен интерес гръцко дерби от същата група Панатинайкос се наложи с 66:62 (19:18, 16:15, 12:14, 19:15) над Олимпиакос и двата тима се изравниха на второто място в класирането.

Нито един от двата тима не успя да поведе с повече от четири точки, като в мача имаше цели 13 равенства и 14 промени на лидерството. Последното изравняване дойде 46 секунди преди края.  Стефан Ласме наниза 18 точки за Панатинайкос, а Роко Укич добави други 14. Голямата звезда на шампионите Василис Спанулис трябваше да се задоволи само 6 точки и 1/9 опита от зоната за три точки.

В третия мач от групата Емпорио Милано победи Уникаха Малага със 70:59 и се изравни с двата гръцки отбора на второто място. Те имат по 11 точки (4 победи и 3 загуби). Далеч напред е Барселона с 14 точки (7 победи, 0 загуби).

В група "F" се изигра само един мач. Отборът на Партизан Белград загуби като домакин от Галатасарай със 70:78.

В класирането начело са три отбора с по 11 точки от 6 мача (5 победи и 1 загуба) - Реал Мадрид, ЦСКА Москва и Макаби Тел Авив.