Балкан спечели първия четвъртфинален мач като гост на Теодо Тиват  със 75:71 в Балканската лига и така е съвсем близо до участие във финалната четворка. Ботевградчани обаче трябва да съжаляват, че изпуснаха да решат всичко още в Черна гора след като имаха пълно превъзходство през целия мач, но допуснаха в края домакините да съкратят разликата.

Балкан започна много силно срещата и до  средата на втората част разликата стигна 21 точки, а полувремето завърши при резултат 45:29. В третата част ботевградчани поддържаха разликата в рамките на 13-15 точки.

Пет минути преди края на срещата нещата изглеждаха под контрола на Балкан. Оттам до последната сирена обаче, българският тим вкара един-единствен кош от игра, а Теодо наниза 15 точки, за да скъси дистанцията, и да си остави шанс за реванша.

Над всички за гостите бе Иван Лилов, който вкара 27 точки след седем тройки от десет опита. Ноа Далман се включи с 15 точки, а Павел Маринов вкара 8, хвана 5 борби и направи 5 асистенции. Ветеранът Саво Джиканович отново се представи чудесно за Теодо и завърши с 29 точки и 13 борби.

Втората среща е на 9 април (сряда) от 20.45 часа в новата "Арена Ботевград", а победителят в общия резултат ще се класира за финалната четворка.