Отборите на Анадолу Ефес (Турция) и Каха Лаборал (Испания) спечелиха вчера третите си мачове от четвъртфиналните серии за Евролигата и съхраниха шансовете си да продължат напред.

Анадолу надигра като домакин настоящия шампион Олимпиакос с 83:72 и намали изоставането си до 1:2 победи. Четвъртата среща е отново в Истанбул в петък.

Турците доминираха през цялата среща, като третата част завърши с преднина от 15 точки за тях - 65:50. В четвъртата те съхраниха преднина и завършиха при 83:72.

Джордан Фармар записа 17 точки за победителите, Душко Саванович и Семих Ерден добавиха по 15, а Джамон Алфред-Лукас завърши с 13 точки, 9 борби и 7 асистенции. За Олимпиакос с 19 точки се отчете Ейси Лоу, Кайл Хайнс приключи с 13, докато Йоргос Принтезис вкара 11.

В другия четвъртфинал баските от Каха Лаборал също намалиха резултата до 1:2 победи след 93:72 над ЦСКА (Москва). В следващия мач в петък испанците отново ще бъдат домакини.

Биелица завърши с 15 точки, Неманя Биелица добави 13, докато Андрес Ночиони се отчете с 10 точки. За ЦСКА петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив - Ненад Кръстич вкара 12 точки, Аарън Джексън и Владимир Мицов по 11, а Зоран Ерцег и Сони Уймс - по 10.