Зулте (Варегем) записа нова победа в група "F" на турнира за Купата на УЕФА след 3:1 у дома над Спарта Прага. Така белгийският тим стана първият, който си осигури класиране за следващата фаза.

В третата минута бившият футболист на ЦСКА Радослав Забавник извърши нарушение по десния фланг и последвалото центриране бе превърнато в гол за домакините от ветерана Седрик Русел, който от изгодна позиция не пропусна да накаже чешкия тим.

Футболистите на Зулте удвоиха преднината си след четвърт час.

Героят срещу Аустрия (Виена )Матийс, който намуши три гола в онази среща асистира на Стийн Меерт, който опъна мрежата зад вратаря Григар за 2:0.

През втората част резултатът набъбна о до 3:0, като автор на попадението бе Тони Сърджънт, а почетния гол за чехите бе дело на Мауро Лустринели.

В сблъсък от същата група Аякс победи с класичеко 3:0 у дома Аустрия (Виена) в своя първи мач.

Холандците поведоха десет минути преди почивката, когато младият нападател Клаас Ян Хунтелаар матира вратаря на Аустрия Сафар.

В 65-ата минута резултатът набъбна на 2:0. Автор на попадението бе Едгар Манучарян, който се разписа с далечен шут след изпълнение на ъглов удар.

Крайното 3:0 бе оформено три минути по-късно от Хунтелаар, който записа за втори път името си сред голмайсторите.