Живко Миланов бе сред главните действащи лица за своя АПОЕЛ при малко очаквания успех на тима като гост на гръцкия гранд Олимпиакос, в среща от турнира Лига Европа.

Асистенция на българина доведе до единствения гол в мача, за крайния успех на кипърската единайсеторка.

Футболистите на АПОЕЛ със сигурност не бяха фаворити в двубоя в Пирея, но стигнаха до ценната победа и лидерска позиция в Група "B".

Игралият цял мач българският десен защитник сервира като на тепсия топката на главата на Пиерос Сотериу и той на празна врата нямаше как да сбърка – 0:1 в 10-ата минута.

Интересното е, че въпреки гола преднина на кипърците, фаворитът в мача Олимпиакос не можа да наложи съществено надмощие и мачът вървеше равностойно през по-голямата си част.

Чак в 80-ата минута Елиунуси от Олимпиакос получи чудесна възможност за изравняване, но я пропусна.