Виляреал тотално разнебити холандския шампион Твенте в първи 1/4 финал в турнира Лига Европа. "Жълтата подводница" спечели с убийственото 5:1 над своя опонент. Головете вкараха Марчена, Борха, Джузепе Роси и Нилмар на два пъти. За почти нито едно от тях обаче вина нямаше Михайлов, а по-скоро отбраната пред него. Почетният гол за Твенте бе дело на Марк Янко секунди преди последния съдийски сигнал.

В първите минути Твенте започна доста по-активно. Още във 2-ата минута гостите от Холандия имаха добра възможност чрез добро центриране от корнер, но не успяха да вкарат.

В 6-ата минута Янсен стреля прекрасно от фаул, но топката мина встрани от гредата на Диего Лопес. В 9-ата минута Марчена се намеси току пред погледа на Люк Де Йонг.

В 15-ата минута Твенте отново организира бърза контраатака, но при нея не се стигна до гол, след като играч на холандците бе блокиран преди да отправи удар от добра позиция.

Постепенно домакините започнаха да влизат в мача. В 19-ата минута Нилмар стреля опасно с глава, но топката бе избита в корнер.

В 22-ата минута Виляреал стигна до своя гол. Борха центрира прецизно от ъглов удар, играч на "жълтата подводница" отклони леко топката на първа греда, а след това централният бранител Карлос Марчена отблизо с глава разстреля Николай Михайлов - 1:0.

Само две минути по-късно се откри нова възможност пред играчите на Виляреал, но Ники Михайлов се справи. Малко по-късно обаче българският страж не се разбра с Висгерхофер и без малко не остави Нилмар сам срещу празната врата.

В 33-ата минута Касорла намери в коридор прекрасно Нилмар. Бразилецът технично копна топката покрай Николай Михайлов и българският страж нямаше как да реагира по някакъв начин. За щастие на Ники и Твенте топката се отби от страничната греда.

В 43-ата минута Санти Касорла подаде отлично към Борха, който влезе в наказателното поле и очи в очи с Николай Михайлов не сбърка - 2:0.

В 45-ата минута Твенте пусна и трети гол. Висгерхоф направи уникална грешка, след като с глава не успя да изчисти добре една топка и буквално я сложи на главата на Нилмар, който без проблеми отблизо направи разликата "класическа".

В началните минути на второто полувреме Твенте се опита да заиграе по-активно и да притисне съперника си, но трудно създававаше чисти голови положения.

В 54-ата минута се стигна до добра ситуация, при която Руиз стреля опасно с глава, но бе маркирана и засада. Веднага в ответната атака Джузепе Роси пробва удар от солидна дистанция, но Николай Михайлов бе на своя пост и спаси.

В 55-ата минута агонията на Твенте продължи. Джузепе Роси получи отличен пас в дълбочина, напредна малко и с прекрасен удар от дъгата на наказателното поле той препарира Михайлов, който отново нямаше какво да направи - 4:0.

Малко по-късно Марчена отне една топка и подаде към Касорла, който стреля много опасно и Николай Михайлов се намеси. В ответната атака Янко получи хубав пас и можеше отблизо да намали, но пропусна много леко положението.

В следващите минути играта беше по-спокойна, като ситуациите и пред двете врати стихнаха.

В 75-ата минута Виляреал отново изригна с впечатляваща контраатака, но Николай Михайлов успя да изпревари Нилмар преди бразилецът да вкара в мрежата му.

В 80-ата минута Твенте тотално обезмисли реванша. Нилмар финтира прекрасно с едно движение Дългас и след това с безпощаден удар вкара красив гол във вратата на Николай Михайлов.

В 85-ата минута Янко можеше от близо да вкара, но Диего Лопес се намеси прекрасно. В 89-ата минута пък Кани се пробва да прехвърли Ники Михайлов зад центъра, но не успя.

Все пак, гостите стигнаха до почетен гол. Висгерхофер финтира и сложи топката на главата на Марк Янко, който отблизо реализира за 5:1. Това обаче бе всичко в двубоя и той завърши по този начин, като шансовете за Твенте остават повече от илюзорни за реванша след седмица.

ВИЛЯРЕАЛ - ТВЕНТЕ 5:1
1:0 Марчена (23), 2:0 Валеро (43), 3:0 Нилмар (45), 4:0 Роси (55), 5:0 Нилмар (80), 5:1 Янко (90)