Дузпа за Лайпциг и жълт картон за Мевлия!

71′

Дем отстъпи мястото си на Изанкер.

67′

Гол на Заболотни е отменен правилно поради засада, което се видя още в реално време.

62′

Жълт картон за Смолников.

54′

Иванович успя да избие в последния момент топката от крака на Тимо Вернер, който беше на удобна позиция в наказателното поле.

50′

Интригата можеше да приключи в полза на германците! Вернер беше изведен отляво в наказателното поле, намери Форсберг пред вратарското поле, който вместо да стреля се забави, поради което ударът му беше блокиран!

48′

Удар на футболист на Зенит извън наказателното поле попадна точно в ръцете на Гулаши.

46′

Конате е заменил Орбан на почивката.

45′

Начало на второто полувреме.

38′

Жълт картон за Кришито.

45+2′

Край на първото полувреме.

45′

ГОООЛЛЛЛ ЗА ЗЕНИТ! Дриуси изравнява резултата в края на първото полувреме, след като получи пас отляво от Кришито и засече с акробатичен удар топката в мрежата на метри от голлинията - 1:1!

Снимка 345563

Източник: uefa.com

36′

Добра възможност за домакините! Жирков намери Заболотни в наказателното поле, който с ножичен страничен удар прати топката в ръцете на Гулаши.

34′

Продължават германците да са по-настоятелният отбор. Втори гол до голяма степен ще сложи край на надеждите на руснаците да се класират в следващата фаза, имайки предвид, че първият мач завърши с успех 2:1 за Лайпциг.

26′

Много добро изпълнение на Паредес от фаул, но топката разтресе горната греда!

24′

Жълт картон за Орбан.

22′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛАЙПЦИГ! Огустен се възползва от извеждащ пас на Тимо Вернер и с добро движение в наказателното поле успя да бележи за 1:0!

Снимка 345558

20′

Макар че се предполага руснаците да са по-активни в търсене на гол, до момента играчите на РБ Лайпциг изцяло държат инициативата и не спират да опитват да пробият отбраната на Зенит.

10′

Жълт картон за Дем.

7′

Принудителна смяна в руския тим - Кокорин е заменен от Заболотни.

4′

По-активно начало за гостите.

1′

80. Скроботов 44. Кампъл

Отборът на Зенит, воден от Роберто Манчини, приема РБ Лайпциг в мач-реванш от 1/8 финалите на Лига Европа. Срещата следва да е повече от интересна, имайки предвид, че в първия двубой на германска земя, тимът на домакините се наложи с 2:1.

Един от водещите отбори в Бундеслигата можеше да спечели и с повече, но пусна попадение у дома, за което дори треньорът на руснаците заяви, че не е било заслужено.

Тимът от Санкт Петербург гони успеха на всяка цена, като се вземе предвид, че формацията на Зенит не се справя и според очакванията в руската Премиер лига. Тимът се намира на пето място и е на цели 10 точки зад лидера Локомотив (Москва).

И така, началото на възловия мач е от 20,00 часа...