Зенит и Андерлехт са отборите, които продължават на 1/16-финалите от група G в Лига Европа. Руснаците на практика класираха гранда от Брюксел напред, след като смазаха АЕК с 3:0 като гост. Белгийците пък очаквано спечелиха с 2:0 у дома срещу Хайдук.

Преди днешните срещи ситуацията в групата бе такава, че на Андерлехт бе необходима само победа срещу тима от Сплит. Наред с това те трябваше да се надяват АЕК да падне вкъщи от Зенит, които вече си бяха осигурили първото място и нямаха за какво да играят. Питерци обаче показаха феърплей и изиграха мача си в Атина както подобава.

Бухаров изведе Зенит напред малко преди почивката. През втората част гърците тръгнаха да обръщат мача и бяха наказани. Росина и Денисов в края сложиха точка на спора и прекараха АЕК.

В същото време Андерлехт свърши своето, побеждавайки Хайдук с 2:0. Крайният резултат бе оформен още преди почивката от Де Сутер и Суарес. Така брюкселци се изравниха по точки с гърците, но имат победа и реми в преките двубои.