Шампионът на Русия Зенит (Санкт Петербург) до голяма степен си осигури класиране за следващата фаза на турнира на купата на УЕФА след равенство 2:2 с германския Нюрнберг.

Зенит има 5 точки и заема второ място в група "А", на точка след лидера Евертън.

Двубоят започна лошо за руснаците, след като в 26-ата минута гръцкият нападател Ангелос Харистеас откри резултата в полза на гостите.

Последва силен натиск на домакините и в 37-ата минута Павел Погребняк нацели гредата.

След почивката Зенит продължи да бъде по-активният отбор и само за три минути успя да обърне резултата.

Павел Погребняк изравни след пас на Зирянов в 76-ата минута, а три по-късно Алексей Йонов направи 2:1.

Радостта на домакините обаче бе кратка. В 84-ата минута влезлият като резерва хърватин Леон Бенко изравни и донесе точка за Нюрнберг.