Зенит направи изключително важна крачка към класиране за четвъртфиналите в Лига Европа. Питерци победиха Торино с 2:0 на свой терен и по този начин си осигуриха изключително удобен аванс преди реванша в Италия.

Двубоят започна лошо за гостите, които останаха с човек по-малко още в 28-ата минута. Тогава Бенаси бе изгонен за два жълти картона, вторият от които за фаул срещу Аксел Витсел.

Руснаците не се забавиха да се възползват от численото си преимущество. Десетина минути по-късно Смолников стреля, вратарят на „биковете" изби, но право в краката на Витсел, който откри.

След почивката мачът на практика се игра на вратата на италианците. Логично, вторият гол не закъсня.

В 53-ата мин. Хълк направи чудесно двойно подаване с Дани, извело го на чудесна стрелкова позиция.

Шутът на бразилеца срещна гредата, но щастието пак се усмихна на питерци, тъй като топката отиде у Кришито, който я насочи в опразнената врата.

ЗЕНИТ - ТОРИНО 2:0

1:0 Витсел (38')

2:0 Кришито (53')