Малко преди началото на мача от първия квалификационен кръг в Лига Европа в Белград между Цървена звезда и Кайрат Алмати на стадион "Мала Маракана" в Белград беше открита граната. След намесата на сапьорите боеприпасът беше обезвреден. От сръбската полиция разкриха, че експлозивът е бил открит на козирката на една от трибуните на "Мала Маракана" по време на рутинна проверка.

Няколко часа по-късно избухна друга този път футболна бомба. Сръбският гранд загуби пред 25 000 "навиячи" с 0:2 от казахстанския отбор при дебюта на Миодраг Божович.

Двубоят започна ужасно за домакините, които останаха с човек по-малко още в 3-ата минута, когато Саво Павичевич беше изгонен с директен червен картон заради фаул на откъсващ се сам срещу вратаря нападател. В края на първото полувреме гостите от Казахстан поведоха чрез Гохоу, който се разписа с ефектна задна ножица, а в 64-ата минута Ермек Куантайев оформи крайното 2:0. Реваншът е след седмица в Казахстан.