Фиорентина разби Рома с 3:0 на „Олимпико" в италианското дерби от осминафиналите на Лига Европа. Така след 1:1 в първия мач преди седмица, в следващия кръг място си спечели отборът на Винченцо Монтела.

„Виолетовите" бяха по-добрият тим особено в началото на мача, когато с три бързи гола успяха да си подпечатат победата.

Още в 7-ата минута  Холебас събори Фернандес в пеналта и реферът отсъди дузпа. Фернандес би два пъти, заради нахлуване на свои съотборници в наказателното поле, но и в двата случая бе точен и даде аванс на своите.

Малко след това Скорупски подари втори гол на гостите. Вратарят подари една топка на Алонсо, който нямаше как да сбърка, останал на празна врата.

Мачът де факто свърши в 21-атфа мин. Тогава Басанта засече с глава центриране от корнер и реши крайния победител.

През втората част  Фиорентина се затвори залагаше на  контри, които бяха много опасни. В 48-ата мин. Салах също можеше да се разпише при индивидуален пробив, но прати топката в гредата.

Малко след това пък Бабакар излезе сам срещу Скорупски, но стреля в него. В 77-ата Салах тресна и втората си греда в мача, с далечен удар, а Рома завърши мача с десет души след късен червен картон на Ляич.

РОМА - ФИОРЕНТИНА 0:3

0:1 Родригес (9'-д)

0:2 Алонсо (18')

0:3 Басанта  (21')

РОМА: Скорупски, Холебас, Янга-Мбива, Манолас, Торосидис, Кейта, Де Роси, Пянич, Ляич, Флоренци, Жервиньо

ФИОРЕНТИНА: Нето, Савич, Родригес, Басанта, Хоакин, Фернандес, Бадел, Валеро, Алонсо, Бабакар, Салах