Испанският Виляреал завърши с победа участието си в груповата фаза на турнира Лига Европа. „Жълтата подводница" нямаше проблеми да победи белгийския Брюж като гост с 2:1 и заслужено зае първото място в група "D". Домакините пък не успяха да вземат нито една победа в надпреварата и логично завършват на последно място.

Срещата започна доста добре за домакините, които организираха няколко опасни атаки в началните минути. При една от тях в 28-ата минута Коуемаха изведе Брюж напред в резултата, засичайки топката неспасяемо с глава във вратата на Диего Лопес.

Отговорът на испанците бе повече от бърз. Само 120 секунди по-късно Капдевия центрира в наказателното поле, където Джузепе Роси с глава изравни резултата. В 34-ата минута Донг препъна футболист на гостите в наказателното поле, а Роси превърна отсъдената дузпа в гол - 2:1 за Виляреал.

След почивката домакините се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но такъв така и не беше отбелязан.

В другия мач от същата група ПАОК победи Динамо (Загреб) с 1:0 като гост и също продължава в следващата фаза. Единственото попадение в срещата бе дело на Салпингидис в 60-ата минута.