Виляреал постигна първа победа в груповата фаза на Лига Европа. "Жълтата подводница" разби с 5:0 у дома Рапид (Виена) в среща от група "G" на турнира.

Испанският тим не остави никакви съмнения в превъзходството си и бе пълен господар на терена през цялото време на срещата. Десет минути преди края на срещата Жауме бе изгонен, след като получи два жълти картона в рамките на шест минути.

Резултатът на "Мадригал" откри Пабло Форналс в 26-ата минута след отличен пас на Екамби. Четири минути по-късно двамата си размениха ролите и камерунският нападател бе точен за 2:0.

Снимка 385665

Източник: Twitter

В края на полувремето Барач си вкара автогол.

В 63-ата минута Раба направи резултата 4:0. Крайното 5:0 оформи Жерар Морено пет минути преди края на мача.

В другия мач от групата Рейнджърс и Спартак (Москва) завършиха наравно 0:0. Шотландският гранд бе по-активен и имаше по-добрите положения, но така и не съумя да стигне до трите точки.

Българският национал Ивелин Попов влезе в игра в 84-ата минута на мястото на Игнатов.

Снимка 385666

Виляреал и Рейнджърс са лидери във временното класиране с по 5 точки. Рапид има три пункта, докато Спартак е с две точки.