Спарта (Прага) загуби тежко от испанския Виляреал, в реванш между двата тима от 1/4-финалите в турнира Лига Европа.

Двубоят завърши при безкрайно разочароващото за домакините 2:4.

Попаденията за победителите реализираха Кастийехо, Сориано и на два пъти Бакамбу. Точни за загубилите бяха Дочкал и Крейчи.

Виляреал реши всичко в срещата, като вкара цели 3 гола още през първите 45 минути.

Бакамбу откри след 5 минути игра, а всичко приключи в самия край на полувремето, когато само в рамките на 2 минути - между 43-ата и 45-ата Кастийехо и Сориано нокаутираха Спарта, покачвайки на 0:3.

4:0 за победителите направи Бакамбу, вкарал втория си гол в мача след 49 минути игра.

Домакините върнаха две попадения, но те бяха просто малко по-почетен начин тимът да напусне надпреварата.

Домакините отстъпиха при визитата си в Испания, но отбелязаха изключително ценно попадение за крайното 1:2, което може да реши всичко тази вечер.

Жълтата подводница се закани този гол да остане без значение, като атакуващите състезатели на тима разполагат с безспорен потенциал, който със сигурност възнамеряваха да разкрият и днес.

Така и стана, а Спарта се оказа неспособен да осъществи нова изненада в надпреварата и бе елиминиран.