Виляреал изпусна Борусия Мьонхенгладбах и двата отбора завършиха 2:2 в мач от група „А“ на Лига Европа. Испанците на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да задържат преднината си.

Домакините имаха надмощие през първото полувреме. Те поведоха в 26-та минута, когато Хауме Коста пусна добър пас към Лусиано Вието, който нахлу в наказателното поле на Борусия и отблизо търкулна топката покрай Ян Зомер за 1:0.

През второто полувреме Борусия вдигна оборотите и успя да резултата в 55-та минута, когато Рафаел стреля от около 25 метра, Асенхо не се намеси по най-добрия начин и топката се озова във вратата му.

Виляреал отново излезе напред в резултата в 63-та минута. Лусиано Вието центрира в наказателното поле на Борусия, където Корб подари топката на Денис Черишев, който вкара за 2:1.

Борусия Мьонхенгладбах бързо успя да се върне в мача след гол на Гранит Джака в 67-та минута. Гостите можеха да направят пълен обрат в 82-та минута, но след удара на Херман топката срещна гредата.

В другия мач от групата Цюрих спечели с 3:1 срещу Аполон.

Борусия Мьонхенгладбах е първи с 9 точки, а Виляреал е втори с 8 точки. Цюрих е трети със 7 точки. В последните мачове от групата мьонхенгладбахци са домакини на Цюрих, а Виляреал гостува на Аполон.