Отборът на Виляреал завърши наравно с този на Спортинг (Лисабон) във втората среща между двата тима от 1/16-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Двата тима не се победиха, приключвайки спора помежду си при резултат 1:1.

Бруно Фернандеш откри резултата в даденото продължение на първата част и напрегна неимоверно състезателите и спортно-техническото ръководство на съперника на скамейката на "жълтата подводница".

Десет минути преди края на мача обаче Пабло Форналс вкара за 1:1, внасяйки успокоение в редиците на испанския тим.

Така след 1:0 в първия мач, Виляреал е съставът, който продължава напред в турнира.

Снимка 406652

Източник: Twitter

В самия край на мача домакините можеха да стигнат до нов гол, но при удар от средна дистанция топката премина на сантиметри от вратата на съперника.

Така Виляреал продължава напред в Лига Европа, както го сториха още няколко отбора, играли срещите си по същото време.