Астън Вила успя да се спаси от домакинска загуба срещу ЦСКА Москва в първи мач от 1/16-финалите в Купата на УЕФА. Срещата завърши 1:1.

Руският тим поведе в резултата с гол на Вагнер Лав в 14-ата минута.

Двубоят бе дебют за новия наставник на ЦСКА - бразилската легенда Зико. Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Вила.

Домакините организираха няколко опасни атаки в началото на двубоя, но нападателите на бирмингамци пропускаха пред руската врата.

В 14-ата минута блестящ пробив на Вагнер Лав доведе до гол за гостите. Бразилският нападател преодоля Гарет Бари направи двойно с Дзагоев и  прати топката в мрежата.

След почивката Вила  натисна съперника си, но ЦСКА играеше изключително организирано. В 54-ата минута удар с глава на Крейг Гарднър прати топката в гредата.

Отборът на Мартин О`Нийл все пак успя да изравни. След центриране на Ашли Йънг Гарднър подаде на Джон Карю и той заби топката в мрежата.

Астън Вила - ЦСКА (М) 1:1

0:1 Вагнер Лав (14)
1:1  Карю (69)

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Л. Йънг, Дейвис, Найт, Шори, Гарднър, Ст. Петров, Бари, А. Йънг, Карю, Агбонлахор

ЦСКА: Акинфеев, В. Березуцки, Игнашевич, А. Березуцки, Шченников, Красич, Рахимич, Алдонин (90 - Мамаев), Жирков (92 - Екин), Дзагоев (80 - Карвальо), Вагнер Лав

Главен съдия: Петер Расмусен (Дания)
Жълт картон: Л. Йънг, Ст. Петров (Астън Вила)