Интер записа първата си победа в група Н на Лига Европа. „Нерадзурите" спечелиха лесно с 3:1 като гости в Азербайджан на Нефтчи Баку.

Предвид фактът, че в неделя Интер го чака дерби срещу Милан. Треньорът на италианците Андреа Страмачони заложи на голяма част от резервните си играчи. Дори и те обаче са оказаха твърде добри за скромния Нефтчи.

Мачът на практика бе решен още през първото полувреме. Тогава Филипе Кутиньо, Джоел Оби и Марко Ливая вкараха по един гол, за да заковат резултата на 0:3.

След почивката италианците разбираемо свалиха оборотите и позволиха на домакините да зарадват феновете с един гол,  дело на Каналес.

В другия мач от тази група Партизан, с Иван Иванов като титуляр, падна с 0:2 от Рубин. Сърбите се държаха добра почти цялото първо полувреме, но в самия му край Гьокдениз Карадениз успя да открие резултата за домакините от Казан.

Веднага след почивката тимът от Татарстан нанесе и втория си удар чрез Александър Рязанцев, който оформи крайното 2:0.

Така руснаците и Интер поведоха в групата с по 4 точки, Партизна и Нефтчи са с по 1.