Порто победи Брага с 1:0 и е новият носител на купата в турнира Лига Европа! "Драконите" бяха много по-добрият тим през целия двубой и заслужено победиха много по-малко титулувания си съперник.

Единственият гол в срещата отбеляза изключителният централен нападател на Порто Фалкао. Две минути преди края на първата част той вкара фамозен гол с глава. Това е и втори триумф на Порто в турнира. През сезон 2002/2003 година, когаот с Жозе Моуриньо начело тимът спечели предшественика на този турнир - Купата на УЕФА.

Натискът на Порто започна още от първата минута. Играч на "драконите" пробва да изведе Фалкао с пас през цялата защита на Брага, но не успя да го намери.

В 4-ата минута обаче Брага отговори. Кощодио бе намерен зад защитата на Порто, навлезе в наказателното поле и стреля мощно, но покрай гредата на вратата на Елтон.

В 7-ата минута Хълк създаде най-добрата ситуация в мача. Той получи една топка отдясно, навлезе в наказателното поле, финтира двама бранители на съперника и стреля много силно на сантиметри от гредата.  Само секунди по-късно и Варела нахлу в наказателното поле с каскада от финтове, но в последния момент топката му бе избита в корнер.

Постепенно и Брага се поокопити и погледна на свой ред към вратата на Порто. В 15-ата минута Уго Виана пробва далечен удар, но го отправи от около 30 метра и нямаше как да затрудни Елтон.

Малко по-късно Брага продължи да атакува, като Елтон трябваше да отрази далечен шут на играч на символичните гости във финала.

Постепенно Порто засили отново оборотите. Две поредни центрирания бяха пратени първо към Фалкао, а след това и към Варела. И в двата случая обаче те не успяха да уцелят вратата с удар с глава.

В 40-ата минута стражът на Брага Артур бе близо да направи голям гаф, след като изчисти една топка в гърба на Фалкао, но за негов късмет тя не влезе във вратата.

В 43-ата минута натискът на Порто даде резултат. Сериозен пробив отдясно направи Гуарин, който центрира и Фалкао вкара пореден невероятен гол с глава - 1:0.

Така, до края на първата част нямаше време за повече и Порто се оттегли на почивката с гол преднина.

Още в първата минута на втората част Брага имаше страхотен шанс. Мосоро, който влезе на почивката,  излезе съвсем сам срещу Елтон, но не успя да го преодолее.

Постепенно Порто поизравни играта след първоначалния шок. Въпреки това, Елтон бе на косъм да направи уникален гаф, като за малко не бе преодолян от нападател на Брага, след като излезе доста напред.

Хълк отговори на всичко това с хубав удар в 60-ата минута, но топката мина далеч от вратата. Шест минути по-късно неудържимият в този мач Варела нахлу в наказателното поле.

В 71-ата минута натискът на Порто продължи. Прекрасно центриране в наказателното поле бе насочено към Гуарин, но той остана под топката. В ответната атака още Паулао отправи страхотен удар с глава, който мина на сантиметри от вратата на Елтон.

Малко по-късно Хълк шутира от пряк свободен удар от около 30 метра, но бе учудващо близо до целта.

В 86-ата минута Порто бе близо и до нов гол. Гуарин стреля прекрасно от над 25 метра и топката профуча на около метър от страничния стълб на вратата на Артур.

В последните минути на срещата Брага се хвърли тотално "ва банк" в предни позиции, но така и не успя да стигне до кой знае колко чиста голова ситуация, от която да стигне до гол.

Така, Порто триумфира заслужено с требъл през този сезон, след като спечели шампионската титла, Купата на Португалия и Лига Европа.

ПОРТО - БРАГА 1:0
1:0 Фалкао (43)