Интер започна новия сезон с класическа победа - 3:0. „Нерадзурите" се наложиха с този резултат като гост на Хайдук Сплит в първа среща от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Реваншът след седмица на „Сан Сиро" се очертава протоколен и нищо чудно в игра на 9-и август да видим голяма част от резервните играчи на италианския тим.

Начало на головата фиеста за Интер даде Уесли Снайдер в 18-ата минута. Холандският национал завърши точно отлична контраатака на своя отбор, а с асистенция за попадението се отчете Диего Милито.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част японецът Нагатомо се разписа за 0:2, с което тотално уби интригата в срещата.

Още на почивката Андреа Страмачони направи принудителна смяна, като на мястото на Киву в игра се появи Валтер Самуел.

Малко след подновяването на играта Естебан Камбиасо бе близо до трети гол, но ударът му с глава отблизо не попадна в рамките на вратата.

Резултатът все пак стана класически в 73-ата минута, когато се разписа Филипе Кутиньо, който оформи и крайното 0:3.

Иначе Интер игра без Жулио Сезар, Дъглас Майкон и Джампаоло Пацини, които изобщо не бяха картотекирани за двубоите в Лига Европа, тъй като са в трансферния списък и по всяка вероятност ще напуснат клуба в близките дни. Защитникът Андреа Ранокиа също не попадна в състава, след като е разследван за уговорени мачове.

ХАЙДУК СПЛИТ - ИНТЕР 0:3

0:1 Снайдер (18')

0:2 Нагатомо (44')

0:3 Кутиньо (73')

Съставът на Интер: Ханданович, Джонатан, Силвестре, Киву (46' Самуел), Нагатомо, Гуарин, Камбиасо, Санети, Паласио, Снайдер (65' Кутиньо), Милито (76' Ливая).