Брага достигна исторически финал, след като успя да победи сънародниците си от Бенфика. Успехът с 1:0 бе достатъчен и с общ резултат 2:2, но гол на чужд терен, "архиепископите" се класираха за финала, където ще срещнат Порто.

Тимът записа и един уникален рекорд - допуснал е само 1 гол в евротурнирите през този сезон и той бе вкаран от Шахтьор (Донецк) в груповата фаза на Шампионска лига.

Срещата започна все пак по-добре за Бенфика, които чрез Луизао можеха да поведат в резултата още във 2-ата минута, но бразилецът не успя да уцели вратата.

В ответната атака Лима стреля прекрасно за Брага, но над гредата.В 19-ата минута обаче Брага поведе. Уго Виана центрира прекрасно от корнер и сложи топката на главата на Кущодио, който вкара за 1:0.

Малко по-късно Силвио стреля също с глава, но не уцели целта. В тези минути играчите на Бенфика изглеждаха като ужилени след гола, който получиха в мрежата си.

През втората част Бенфика натисна по-масирано, ясно осъзнавайки, че няма какво да губи и трябва да атакува, ако иска да стигне до попадение и класиране напред.

Първо Савиола пропусна добра ситуация, а след това и Франко Хара шутира покрай гредата на Артур. В 79-ата минута Луизао свали с глава към Савиола, който бе оставен абсолютно непокрит на празна врата, но не успя да вкара.

Така до самия край на срещата Брага така и не успя да се добере до гол и по този начин да се добере до финал с големия враг Порто. Брага пък успя да сътвори голямата сензаця в надпреварата и сега ще спори с Порто на финала в Дъблин.

БРАГА - БЕНФИКА 1:0

1:0 Кущодио (19)