Най-новото попълнение на Манчестър Сити Марио Балотели се разписа в първия си мач за тима. Късно снощи нападателят донесе победата с 1:0 при гостуването на Тимишоара в квалификациите за място в Лига Европа. Балотели се появи на терена в началото на второто полувреме и в 72-ата минута се разписа, засичайки прострелно подаване на Емануел Адабайор.

В началото на мача пък домакините от Румъния на два пъти поискаха дузпа за нарушения в пеналта на Яя Туре. И в този мач на вратата на Сити бе младият Джо Харт, който бе предпочетен пред Шей Гивън. По всяка вероятност ирландецът ще напусне "Ийстландс" до края на месеца, когато се затваря и трансферния прозорец в Европа.

ТИМИШОАРА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1

0:1 Марио Балотели (72')

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Коло Туре, Компани, Лескът, Сабалета, Д. Силва (66' А. Джонсън), Де Йонг, Яя Туре, Бари (57' Балотели), Адебайор, Тевес (77' Жо)