Отборът на Ливърпул направи решителна крачка към участие в груповата фаза на Лига Европа, след като победи с минималното 1:0 като гост Хартс в първи плейофен двубой. Единственото попадение в срещата падна в 78-ата минута и бе дело на Анди Уебстър, който си вкара...автогол.

Иначе и пред двете врати имаше интересни положения, но с доста пропуски, особено преди почивката, се отчете новото попълнение на „червените" Фабио Борини.

Домакините пък бяха най-близо до гол чрез Сътън и Новиковас, но и двамата не успяха да преодолеят Пепе Рейна.

В крайна сметка двубоят завърши с минимален успех на Ливърпул, който на практика дава огромна преднина на тима преди реванша на „Анфийлд" след 7 дни.

Далеч по-изразителни бяха отборите на ПСВ Айндховен и Атлетик Билбао, които победиха съответно с 5:0 и 6:0 съставите на Зета Голубовци и ХИК Хелзинки.