В срещи от 16-финалите в турнира за купата на УЕФА Вердер победи Брага с 3:0, Марсилия победи с 3:0 Спартак (Москва), ПСВ Айндховен надигра Хелзингборг с 2:0 и също очаква спокоен реванш.

Спортинг пък се наложи с 2:0 като домакин срещу Базел.

Вердер поведе срещу Брага още в 4-ата минута с гол на Налдо от пряк свободен удар. Веднага след това вратарят на "зелено-белите" Тим Вийзе спаси дузпа на Роланд Линц.

Германският състав поведе с 2:0 след попадение на Марсел Янсен в 27-ата минута. Вийзе отрази и втори 11-метров наказателен удар в 36-ата минута. Този път пропускът бе на Жоржиньо.

В добавеното време Уго Алмейда направи резултата 3:0 в полза на Вердер след точно изпълнение на дузпа за игра с ръка на Жоао Перейра в наказателното поле на гостите.

ПСВ Айндховен се наложи у дома срещу Хелзингборг с голове на Тими Симонс от дузпа в 7-ата минута и на Данко Лазович в 32-ата минута на срещата.

Руският шампион Зенит (Санкт Петербург) взе малка преднина срещу испанския Виляреал, побеждавайки с 1:0 след гол на Павел Погребняк в 63-ата минута.

Байер завърши наравно 0:0 навън срещу Галатасарай.

Спортинг пък спечели с 2:0 като домакин срещу Базел с 2 гола на Симон Вукчевич.

Марсилия почти си осигури класиране в следващата фаза след победа с 3:0 у дома срещу Спартак (Москва). Головете за френския състав паднаха през второто полувреме в разстояние на 17 минути и бяха дело на Беноа Шейру, Тайво и Мамаду Нианг.

АЕК и Хетафе завършиха наравно 1:1, разменяйки си 2 гола в края на мача. Първо испанците поведоха с 1:0 след попадение на Рубен де ла Ред в 86-ата минута. Исмаел Бланко изравни за "орлите" в 4-ата минута на добавеното време.

В четвъртък са останалите 6 мача от 1/16 финалите. Тотнъм с Димитър Бербатов гостува на чешкия Славия в Прага.