Локомотив (Москва) остана непобеден в група H на Лига Европа, след като удържа 1:1 с 10 души у дома срещу Бешикаш в третото завъртане в груповата фаза.

В другия мач от групата Венцислав Христов остана неизползвана резерва, а неговият Шкендербеу бе разбит с 1:5 като гост на Спортинг (Лисабон).

Централният нападател на албанския шампион - Хамди Салихи, бе изгонен с два жълти картона още в 23-ата минута.

До почивката Спортинг получи две дузпи и ги реализира чрез Алберто Акуилани ('38) и Фреди Монтеро ('41).

След почивката Матеус Перейра вкара два гола, а между неговите попадения се разписа и Тобиас Фигейредо и бившият отбор на Валери Божинов поведе с 5:0.

В самия край косовският бранител Яшаница вкара почетен гол за Шкендербеу за крайното 5:1.