Българският полузащитник Велизар Димитров игра пълни 90 минути за първата победа на Металург (Донецк) през новия сезон в Украйна. Велизар и неговите съотборници се наложиха с 2:1 като гости над Ворскла (Полтава) и с 4 точки заемат 8-о място след три изиграни кръга.

Бразилецът Данило откри резултата в 32-ата минута, а в 49-ата минута стана 2:0 с участието на новото попълнение Дарън О'Дий. Някои медии добавиха гола на неговата сметка, а други посочиха, че Вадим Сапай от домакините си е вкарал автогол. Същият този Сапай намали за 1:2 минута преди края на мача.

"Мисля, че с Ворскла беше равностоен мач, но ние имахме повече голови моменти. При 2:0 за нас Данило просто беше длъжен да вкара трети гол, а мисля че 3:0 е труден резултат за всеки в света. Теренът не беше лош, но дъждът направо ни пречеше да виждаме топката. Никой не ме изненада, всички от нашия отбор се стараха, бореха се, обяви след мача Велизар Димитров. Както е известно, Металург (Донецк) през седмицата ще играе своя първи европейски мач- срещу албанския Кукеши, който се превърна в една от сензациите до момента.

"С Кукеши ние сме длъжни да спечелим два пъти. С българския ЦСКА вече съм играл срещу албанци, като в Тирана победихме местното Динамо. Уверен съм, че нашият отбор е много по-силен от Кукеши. Същото мога да кажа и за украинския футбол като цяло, албанският изобщо не може да се сравнява", обясни още Велизар Димитров очакванията си за следващите срещи на тима.