Една от най-завързаните групи в тазгодишното издание на Лига Европа държа под напрежение футболните фенове и през тази вечер. Османлъспор, Виляреал, Стяуа и Цюрих бяха замесени в битката за заветните първи две места, а в крайна сметка радостта беше за турци и испанци.

Османлъспор спечели това мини първенство, след като тази вечер се наложи с 2:0 над втородивизионния швейцарски тим -Цюрих. Селекцията на Мустафа Акчъ трябваше да чака, чак до 73-ата минута, когато Деларж зарадва хилядите по трибуните. Визите за елиминационната фаза пък подпечата Киличаслан минута преди края.

Втората позиция в групата остана за Виляреал. "Жълтата подводница" пречупи с много мъки румънския гранд Стяуа 2:1. Битката на "Ел Мадригал" започна с ранен гол на Никола Сансоне. Гостите обаче излязоха коренно променени през втората част и резервата Влад Ачим съумя да изравни в 55-ата.

Безценният втори гол за домакините реализира Тригерос в 88-ата минута след фамозен индивидуален рейд. В заветните секунди Стяуа се хвърли в неспирни атаки, тъй като 1 гол щеше да ги класира наред в Лига Европа. Шансът обаче не покри селекцията на Лауренциу Регекампф.

ОСМАНЛЪСПОР - ЦЮРИХ 2:0

1:0 Деларж (73"), 2:0 Киличаслан (89")

ВИЛЯРЕАЛ - СТЯУА 2:1

1:0 Сансоне (16"), 1:1 Ачим (55"), 2:1 Тригерос (88")