Валенсия стана последния отбор, осигурил си участие на 1/8-финалите в Лига Европа. "Лос Че" надви Брюж с 3:0 след продължения и в следващия кръг среща Вердер (Бремен).

Фламандците бяха спечелили първия двубой с 1:0, а резултатът след 90 минути на "Местая" бе същият, но в полза на "прилепите".

Хуан Мата откри за Валенсия само след няколко минути игра, което даде криле на играчите на Унай Емери. Гостите обаче се бранеха геройски и не допуснаха нов гол до края на редовното време. Това наложи да се играят продължения, в които вече Валенсия наложи пълно превъзходство.

Пабло Ернандес удвои резултата в 97-ата минута. Мата изпусна 100-процентово положение, преди Ернандес да оформи крайното 3:0 в 117-ата мин. след бърза контра.