Валенсия изпусна победата над Славия (Прага) в група В на Лига Европа. Испанците водеха почти до края с 2:0, но в крайна сметка си тръгнаха само с точка. Хоакин изведе Лос Че напред в 22-ата минута, след като реализира точно дузпа.

Веднага след почивката Хедвигес Мадуро удвои. Хоакин намери добре своя съотборник от корнер. Холандецът с марокански произход спря топката и със силен шут не остави шансове на чешкия вратар.

В 50-ата минута  Зденек Сенкерик остави Славия с десет души на терена. Гостите си помислиха, че двубоят е приключил, за което бързо бяха наказани. Само за 3 минути от 79-ата до 82-ата Янда и Грайчар успяха да докарат резултата до 2:2

В друг мач от същата група Дженоа победи Лил с 3:2. Паласио откри в 14-ата, а в 58-ата ветеранът Ернан Крспо удвои. Французите намалиха чрез Пиер Ален Фро в 78-ата. Малко преди края Джервиньо изравни - 2:2. В последните секунди обаче Скули донесе успеха на генуезците.

Така водач в групата остава Лил със 7 точки, пред Дженоа и Валенсия с по 6 и Славия  с 2