Лига Европа се завърна с целия си блясък - друг е въпросът дали не трябва да сложим едни кавички на думата блясък. Почитателите на футбола се надяват да е така, по-запознатите обаче със сигурност имат едно наум относно чистотата на мача между Макаби (Тел Авив) и Зенит (Санкт Петербург).

И как да е иначе, след като израелците мачкаха съперника във всяко едно отношение, водеха в резултата с 3:0 до 75-та минута, а в крайна сметка напуснаха терена като загубил отбор. Да, Зенит някак си успя да стигне до трите точки, а ние само може да гадаем дали става въпрос за драма или друг тип жанр...комедия например.

Резултатно начало на Лига Европа

Вижте как завършиха първите двубои

Факт е обаче, че Зенит триумфира с 4:3, в мач, който не се виждаше как ще спечели. Руснаците започнаха двубоя като фаворити, но прогнозите набързо бяха разбити на пух и прах, след като израелският тим поведе с 1:0 на почивката чрез Медунянин.

През втората част последваха още две попадения във вратата на руските милионери, дело на Кяртансон и отново Медунянин.

Така си протичаше мачът до 76-та минута, когато руснаците вкараха гол чрез Кокорин. Последва червен картон за домакините за Даса, който в рамките на две минути си изкараха от нищото два жълти картона и бе изгонен.

Зенит набързо се възползва от това, вкара два гола чрез Мак и Джулиано в 84-та и 86-та минути, но кулминацията дойде в продължението на мача, когато руснаците стигнаха до всички точки, благодарение на гол на Лука Джорджевич.

И така - Зенит триумфира в този луд, луд мач...или поне така се надяваме да е било, хората, които обичаме истинския футбол...