Глазгоу Рейнджърс започна с успех борбата в Група "А" на турнира за Купата на УЕФА, след като успя да се наложи с 2:3 като гост на Ливорно.

Първото полувреме на мача беше изключително зрелищно, след като само в рамките на 8 минути отборите си размениха 4 гола.

Шотландците поведоха в 27-ата минута с попадение на Адам. Само три минути по-късно Бойд удвои след точно изпълнена дузпа. В 34-ата минута обаче Лукарели намали също след изпълнение на наказателен удар. Но преднината на Рейнджърс от два гола бе възстановена още в следващата минута от Начо Ново.

Втората част премина в по-спокойно темпо и се стигна до отбелязването само на едно попадение. То бе в полза на домакините, които отново намалиха чрез втория гол на Лукарели в срещата.

В другият двубой от тази група Макаби (Хайфа) отпразнува подобаващо завръщането си на родна земя и постигна ценна победа над френския Оксер с 3:1.

Масуди откри резултата в 13-ата минута преди Никулае да възстанови равенството в 29-ата. Два гола в рамките на три минути през второто полувреме обаче се оказаха достатъчни за израелците. Точни бяха Боколи и Колати съответно в 56-ата и 58-ата минути.