Италианският Удинезе шокира Ливърпул на неговия стадион „Анфийлд" и записа ценна победа с 3:2 в мач от втория кръг на Група „А" на Лига Европа.

Ливърпул откри резултата в средата на полувремето. Джонджо Шелви започна бърза атака и изведе Даунинг по крилото, той центрира добре в наказателното поле и там отново Шелви с глава забоде мощно в мрежата.

Малко след това при аналогична атака Глен Джонсън бе изведен също по лявото крило, но след това поднесе неточно назад и не намери съотборник.

До края на полувремето Ливърпул имаше предимство и играеше по-остро, но без да стигне до голови положения.

Секунди след началото на второто полувреме Удинезе изравни. Джонсън направи грешка в собствената си половина и подари топката на съперника, последваха няколко бързи паса и Ладзари поднесе топката към Ди Натале около точката на дузпата и нападателят с много точен удар прати кълбото близо до сглобката на гредите.

Ливърпул продължи да е малко по-активният отбор, но вече дори нямаше острота в атаките на домакините. Затова Брендън Роджърс реши да пусне в игра едновременно Стивън Джерард и Луис Суарес.

В 70-та минута Ливърпул си вкара нелеп автогол. След центриране от фаул пред вратата на Рейна Себастиан Коатес не разчете действието си и мощно засече с глава в собствената си мрежа.

Само две минути по-късно Удинезе нанесе нов удар. Ди Натале се пребори с няколко защитника в наказателното поле за топката, поднесе назад пред наказателното поле и връхлитащият Паскуале изстреля истински снаряд, който не остави шансове на Рейна.

Ливърпул обаче много бързо се върна в мача. Домакините спечелиха пряк свободен удар пред наказателното поле и Луис Суарес с невероятно изпълнение заби топката под гредата.

В допълнителното време Даунинг нанесе силен удар по земя, но Бръкич спаси.

ЛИВЪРПУЛ - УДИНЕЗЕ 2:3

1:0 Шелви (23')

1:1 Ди Натале (46')

1:2 Коатес (70'-автогол)

1:3 Паскуале (72')

2:3 Суарес (75'

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Коатес, Карагър, Робинсън, Хендерсън (65' Джерард), Даунинг, Алън, Шелви, Асайди (65' Суарес), Борини (80' Стърлинг)

УДИНЕЗЕ: Бъркич, Данило, Фараони, Домици, Бенатиа, Паскуале, Армеро (46' Ладзари), Баду, Перейра, Пинци (70' Фернандес), Ди Натале (85' Ренежие).