Отборите на Лех Познан и Удинезе завършиха наравно 2:2 в първи 1/16-финален двубой от Купата на УЕФА, игран на стадион "Миейски" пред 17 хиляди зрители. Всичките попадения в срещата паднаха през втората част. Гостите от Италия могат да съжеляват за това, че не си тръгнаха с победата, след като десетина минути преди края водеха с комфортното 0:2. Главен арбитър на сблъсъка бе най-добрият роден рефер Антон Генов.

Времето в Познан бе много лошо и мачът се игра при непрекъснат снеговълеж. Първото полувреме бе равностойно, като Инлер и Куалярела пропиляха добри шансове за "фриуаните". Тимът на Паскуале Марино все пак взе солиден аванс с попадения непосредствено след подновяването на играта.

В 50-ата минута капитанът на италианците Гаетано д'Агостино центрира от лявото крило и с много добре насочен удар с глава в левия ъгъл на вратата Фабио Куалярела откри резултата. Това бе неговото 12-о попадение във всички надпревари и 4-ото в този турнир. Само пет минути по-късно преднината на Удинезе бе удвоена. Нещастието да си вкара автогол след удар на Паскуале имаше Мануел Арболеда.

И когата срещата вървеше към безпроблемна победа за тима от Удине, домакините от Лех се върнаха в мача. Левандовски проби и Ренгифо намали за 1:2 (81). Само три минути преди края Арболеда успя да изравни с глава. Той беше оставен непокрит в непосредствена близост до Ханданович и успя да се реваншира за автогола си.

Въпреки изтърваната попбеда Удинезе постигна много добър турнирен резултат и има всички шансове да преодолее полския тим в реванша на 26 февруари.

Лех- Удинезе 2:2

0:1 Куалярела (50)

0:2 Арболеда (55 - автогол)

1:2 Ренгифо (81)

2:2 Арболеда (87)

Лех: Турина, Войтковяк, Босачки, Арболеда, Джурджевич, Муравски, Инжак, Левандовски, Щилич, Вилк (66-Бандровски), Ренгифо;

Удинезе: Ханданович, Сапата, Кода, Домици, Паскуале, Исла (73- Ободо), Инлер, Д'Агостино, Асамоа, Санчес (86-Пепе), Куалярела;