Тимът на Удинезе изхвърли носителя на Купата на УЕФА Зенит (Санкт Петербург). Италианците загубиха реванша в Русия с минималното 0:1 и след успеха 2:0 в първия мач продължават напред в надпреварата. Единственото попадение в двубоя стана дело на Тимошчук. Той се разписа в 34-ата минута и даде надежда на феновете на Зенит.
Като цяло домакините бяха по-активният отбор, но и Удинезе имаше своите шансове. В последните минути, когато бяха хвърлили всички сили в предни позиции, Зенит можеше да инкасиха гол, но Малафеев се намеси блестящо на два пъти.
В крайна сметка въпреки усилията на руснаците, италианският тим продължава напред в турнира. Удинезе остава единственият тим от Апенините, който се класира за четвъртфиналите в евротурнирите през този сезон.
ЗЕНИТ - УДИНЕЗЕ 1:0
1:0 Тимошчук (44)
Зенит: Малафеев, Ким Донг Жин, Крижанац, Ширл (71-Хужти), Денисов, Зирянов, Семшов, Файзулин (71-Теке), Дани, Погребняк
Удинезе: Ханданович, Сапата, Фелипе, Лукович (60-Исла), Паскуале, Асамоа, Инлер, Д`Агостино, Ди Натале (90-Ободо), Куалиарела, Пепе
Стадион: Петровски
Съдия: Мартин Аткисън
Жълти картони: Крижанац (З), Куалиарела, Пепе (У)
Bahura
на 20.03.2009 в 12:11:29 #8ех отпаднаха мойте фаворити - русните машини и останаха украинските сволочи, а иначе в мачовете имаше много съдиийски грешки. Сега успех на Ман сити и ПСЖ
m pokora
на 19.03.2009 в 23:40:17 #7а на тимошчук що му е бяло около устата
mc solaar
на 19.03.2009 в 23:23:39 #6съдиите решиха двубоя - в първия мач им дадоха измислена дузпа , а сега не дадоха 2 за Зенит - първото полувреме игра с ръка на защитник във вратарското поле беше за дузпа и червен картон...... явно мазиотчетата искат поне едно отборче да добутат по-натам в евротурнирите...
Ajax - Bourgas
на 19.03.2009 в 23:09:01 #5кой ще метне усмирителната жилетка на НАУКАТА
Chelsea_Fan
на 19.03.2009 в 22:24:13 #4Naukata Челси игра финал в ШЛ а бахрейн беше грубо изнасилен от Зенит.

ФАНАТИК
на 19.03.2009 в 22:22:36 #3Naukata, проста, ти ония смешни купи на онова смешното първенство за требъл ли го смяташ бе , шваба мръсна! Миналата година Зенит като изля тонове пикня върху Бъхрейн Мюмюнхен, ти къде беше бе, разбирач ? Искам да се паднете с Юнайтед за ШЛ, за да пикаем и серем над вашето смешно отборче, където най-голямата звезда е онова френското квазимодо и тъпото поляче! Ще падне голям бой и еб**е!!!!!

Павлов
на 19.03.2009 в 21:44:55 #2Тозии смешен "Зинид" преди година унижи селския Байрам с 4-0.
The Phenom
на 19.03.2009 в 21:39:05 #1МУХАХАХАХА
Ех ЗиниДе, бедни ми ЗиниД, какво те сполетя наистина?
Ти еднодневке в стил Челски, защо бе бит като куче от отбор, унижен от Левски, защо?
Единственият ви класен играч и голмайсторът ви засега през този сезон идва при нас, похвално! 