Холандският Твенте се класира след истинска драма за груповата фаза на Лига Европа. Играещият с квотата за феърплей тим от Ниската земя елиминира турския Бурсаспор след 4:1 в реванша и след 1:3 в първата среща продължава напред в турнира. Двубоят премина през много напрегнати моменти и трябваше продълженията да определят крайния победител.

Без трима от водещите си футболисти като Насер Шадли, Воут Брама и Ники Кьойпер домакините имаха пълно надмощие през целия мач.

Българският национал Николай Михайлов излезе титуляр за Твенте и се представи отлично. Лерой Фер откри за домакините в 26-ата минута от дузпа, но секунди преди почивката Себастиан Пинто изравни - 1:1. Страхотният натиск на Твенте даде резултат след това и паднаха головете на Робърт Шилдер (61) и Фелипе Гутиерес (62). В 116-ата минута Фер вкара попедното попадение за крайното 4:1.