Твенте си осигури първото място в група К на Лига Европа. Холандците, с Николай Михайлов в състава, спечелиха с 1:0 срещу Фулъм и по този начин кръг преди края са недостижими на върха и вероятно ги очаква по-лесен жребий за елиминационната фаза.

Двубоят на „Де Хролш Весте" не бе особено интересен, въпреки че домакините имаха игрово предимство през целите 90 минути и повече търсеха победата. Англичаните сякаш бяха обхванати от апатия и чакаха мачът да завърши. Николай Михайлов пък сигурно настина на вратата си, тъй като нямаше почти никаква работа.

Твенте натискаше до последно  и в крайна сметка стигна до заслужената победа. В самия край Марк Янко засече центриране на Байрами отдясно и остави трите точки в Енсхеде.

В другия мач от групата Висла победи Одензе с 2:1 като гост. Битон и Малецки дадоха преднина на поляците през първото полувреме, а в началото на второто полувреме Фалк Йенсен намали.

Така кръг преди края Твенте е първи с 13 точки, а Фулъм са втори със 7. Висла има 6, като на поляците трябва задължително да бият в оставащия си двубой и да чакат издънка на англичаните, ако искат да продължат на 1/16-финалите.