Доста противоречива нощ имаха българите в турнира Лига Европа. След като Живко Миланов взе точка на Лацио като гост със своя Васлуй, а Валери Божинов изобщо не игра при успеха на Спортинг над Цюрих, сега и другите българи бяха на сцената.

Николай Михайлов и неговият Твенте изиграха силен мач като гости на Фулъм и измъкнаха доста стратегическо с оглед на развитието в групата равенство 1:1. В друг мач от същата група Висла, за която не игра Цветан Генков, отстъпи с 1:3 у дома на гостуващия Одензе.

Иначе особено интересно бе на "Крейвън Котидж" в Лондон. Там Твенте започна по-силно, като Шварцер трябваше още в 9-ата минута да избива опасен удар на Ола Джон. Ники Михайлов също показа рефлекс 5 минути по-късно, когато Клинтън Демпси пробва да го преодолее.

В 19-ата минута Фулъм поведе. Много груба грешка допусна Тиендали, който тръгна да връща успоредно на голлинията една топка, Адрю Джонсън пресече паса и хладнокръвно преодоля Михайлов. Българинът обаче не може да бъде винен по никакъв начин за гола.

Последва натиск на Твенте. Първо Люк Де Йонг в 32-ата минута бе близо до гола, но Шварцер се справи. В 39-ата обаче ветеранът нямаше какво да стори и Де Йонг се разписа с глава след хубаво центриране на Росалес - 1:1.

В началото на втората част Фулъм бе по-настоятелният тим. Първо Демпси пропусна, а след това Михайлов вещо пресече пас към откъсващия се сам срещу него Джонсън. Малко по-късно отново Ники, за трети път спаси тима си от загуба и с това заслужи овациите.

В другия мач от групата датския Одензе удари Висла (Краков). Цецо Генков не игра за поляците поради контузия. Датчаните поведоха в резултата с гол на Андреас Йохансон в 35-ата минута, а Андраш Кирм изравни в 54-ата. Одензе обаче се пребори за трите точки с голове на Питър Утака в 80-ата минута и на Расмус Фалк Йенсен в 90-ата.

В друг интересен мач от тазвечершната програма на турнира Лига Европа палачът на ЦСКА Стяуа успя да се добере до бойко 0:0 у дома с немския гранд Шалке. За домакините обаче не игра българският национал Валентин Илиев.